Politycy na aukcji WOŚP‑u

numer 1922 - 11.01.2018Polska

AKCJA Politycy i celebryci nie przebierają w środkach, wspierając WOŚP Jurka Owsiaka. Zwycięzcy aukcji będą mogli popedałować z Radosławem Sikorskim, zdobyć sowiecką czapkę „Aurora” gen. Pytla czy egzemplarz Konstytucji RP z dedykacją Aleksandra Kwaśniewskiego.

W tym roku w akcję WOŚP‑u Jerzego Owsiaka zaangażował się Radosław Sikorski. Kusi „wspólną przejażdżką rowerową po okolicach Chobielina”. W treści oferty dodano jednak, że „zaproszenie nie obejmuje kosztów dojazdu”.

O osobliwościach przekazywanych na WOŚP przez establishment III RP pisze w „Gazecie Polskiej” Piotr Lisiewicz. Wśród wyliczonych przez niego przedmiotów aukcyjnych znalazła się sowiecka czapka „Aurora” i zbiór medali przekazanych WOŚP‑owi przez gen. Piotra Pytla, który ma zarzuty za nielegalną współpracę z rosyjską służbą FSB.

Przedstawiciele opozycji totalnej biorący udział w akcji Owsiaka nie stronią przy tej okazji od polityki. Aleksander Kwaśniewski wystawia egzemplarz Konstytucji RP. Postkomunista dorzuca dedykację: „Polska będzie demokratycznym państwem prawnym, jeśli Konstytucję będziemy czytać, stosować i bronić!”. W jego ślady poszła poseł PO Małgorzata Kidawa-Błońska, która również wystawiła egzemplarz konstytucji z dedykacją.

Jeśli ktoś chce bronić demokracji w ruchu, może nabyć spacer z Leszkiem Balcerowiczem. Na jego zakończenie zwycięzcy licytacji zostanie wręczona najnowsza książka byłego eksperta KC PZPR „Wolność, równość, demokracja”.

Na aukcję WOŚP‑u trafiły też amulety zebrane przez uczestników programu „Azja Express” – skandalistę Michała Piróga i jego partnera. Oni sami twierdzą, że to cenne przedmioty, które „zajumali” z planu zdjęciowego.

 Autor: Maciej Marosz