fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Kolejne zarzuty dla warszawskiego urzędnika

numer 1923 - 12.01.2018Polska

Jakubowi R., byłemu zastępcy dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami warszawskiego ratusza, zatrzymanemu w ubiegłym roku za łapownictwo, postawiono kolejne zarzuty. Chodzi o przyjęcie ponad 50 mln zł za wydawanie decyzji ws. nieruchomości m.in. przy placu Defilad. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Korzyści, jakie miał przyjmować Jakub R., mogły zostać wręczone w zamian za przychylność przy załatwianiu spraw reprywatyzacyjnych w Biurze Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy. Od tych korzyści były dyrektor uzależniał wydanie na rzecz określonych osób decyzji administracyjnych na podstawie dekretu o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m.st. Warszawy” – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Były zastępca dyrektora BGN‑u jest podejrzany o przyjęcie łapówki w wysokości nie mniejszej niż ponad 31 mln zł w zamian za wydanie dwóch decyzji administracyjnych. Jakub R., bez podstaw prawnych, przyznał na 99 lat prawo do użytkowania wieczystego działek przy placu Defilad 1 (dawna Chmielna 70) oraz Karowej 14/15. Do popełnienia tego przestępstwa miało dojść w latach 2009–2012.

Oprócz tego prokuratura zarzuca Jakubowi Rzawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się