fot. Marcin Obara/PAP

Schetyna ramię w ramię z Dukaczewskim

numer 1924 - 13.01.2018Temat Dnia

Grzegorz Schetyna i wąskie kierownictwo PO na spotkaniu w pomieszczeniach sejmowych klubu z b. szefem Wojskowych Służb Informacyjnych Markiem Dukaczewskim i b. szefem Biura Ochrony Rządu Marianem Janickim zobowiązali się do przywrócenia emerytur ludziom dawnej bezpieki PRL‑u i rozliczenie za dezubekizację polityków PiS‑u.

Informację o spotkaniu w wąskim gronie w sejmowym pokoju klubu PO ujawnił gen. Marian Janicki, przemawiając podczas czwartkowej manifestacji służb mundurowych przed Sejmem. Demonstrację zorganizowano w związku ze złożeniem do Kancelarii Sejmu blisko 250 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, skierowanym do parlamentu przez niezadowolonych z odebrania przywilejów ludziom dawnych służb. Ludzie dawnych służb, wspierani przez polityków głównie z SLD i PO, nie przyjmują do wiadomości, że ustawa z grudnia 2016 r. odbiera przywileje emerytalne im jako funkcjonariuszom aparatu represji systemu totalitarnego.

– Na spotkaniu byłem ja, byli generałowie Marek Dukaczewski i Adam Rapacki – mówił Janicki o spotkaniu i rozmowach PO z generałami. – Uzyskaliśmy od przewodniczącego Grzegorza Schetyny zapewnienie, że PO przywróci ustawowo takie emerytury, jakie były kiedyś. PO przygotowała ustawę, która przywróci nam godnośćzawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się