Totalna opozycja w rozsypce

numer 1924 - 13.01.2018Polska

POLITYKA Platforma Obywatelska i Nowoczesna nie mogą się pozbierać po tym, jak się skompromitowały podczas głosowania ws. popieranego przez nich obywatelskiego projektu „Ratujmy Kobiety”, który miał zliberalizować dotychczasową ustawę dotyczącą aborcji. – Chodziło o skierowanie projektu do komisji, a nie jego uchwalenie – powiedziała Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.

Troje posłów PO – Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak – zostało wyrzuconych z partii z powodu złamania dyscypliny partyjnej. Poseł Nowoczesnej Adam Cyrański sam opuścił szeregi swojego ugrupowania, a troje jego partyjnych kolegów (Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt i Krzysztof Mieszkowski) zawiesiło swoje członkostwo. To efekt kompromitującego totalną opozycję środowego głosowania nad projektem „Ratujmy Kobiety”, który liberalizował dotychczasowe przepisy dotyczące aborcji.

Z powodu posłów totalnej opozycji – których część nie stawiła się na głosowanie, a niektórzy opowiedzieli się za odrzuceniem projektu – zabrakło dziewięciu głosów, by projekt przeszedł do dalszych prac. Około 200 tys. podpisów obywatelskich pod ustawą poszło na marnezawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się