Sport

Dodano: 14/09/2021 - Numer 3011 - 14.09.2021

Lekkoatletyka

Wrocławianka w finale

Natalia Kaczmarek z AZS AWF Wrocław jako jedna z trzech Polek wystartowała w finale cyklu Diamentowej Ligi w Zurychu. Kaczmarek do mety silnie obsadzonego biegu na 400 m dotarła jako szósta. Podopieczna trenera Marka Rożeja finiszowała z czasem 51,00 sek. Wygrała Amerykanka Quanera Hayes przed reprezentującą Dominikanę Marileidy Paulino. Obie zawodniczki pokonały jedno okrążenie poniżej 50 sek. Kaczmarek to mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska w sztafetach 4 x 400 m. W tym sezonie zrobiła olbrzymi postęp, stała się liderką „Aniołków Matusińskiego” i rekord życiowy wyśrubowała do 50,70 sek. Ma za sobą zdecydowanie najlepszy rok w karierze, a ma dopiero 23 lata.