Awans nie dla Polkowic

W meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski piłkarze Górnika Polkowice przegrali z Górnikiem Łęczna 1:2. Górnicze derby rozstrzygnęły się w dramatycznej końcówce.

Mecz dobrze ułożył się dla pierwszoligowca z Dolnego Śląska. W 35. minucie Maciej Bancewicz otrzymał dokładne podanie na 16. metr i plasowanym strzałem umieścił futbolówkę w bramce rywala. W końcówce pierwszej połowy do remisu mógł doprowadzić Serhij Krykun, ale na posterunku był bramkarz gospodarzy Mateusz Malec. Po zmianie stron najpierw stuprocentowej sytuacji do zdobycia gola nie wykorzystał Rafał Karmelita, a chwilę później gospodarzy od starty gola uratował słupek.

Festiwal niewykorzystanych okazji trwał. W 57. minucie dogodnej okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Mariusz Szuszkiewicz.