Pewna wygrana wrocławianek

W meczu 9. kolejki Tauron Ligi #Volley Wrocław odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie. Tym razem pokonał Joker Piła 3:0.

Mecz za wyjątkiem inauguracyjnej partii był jednostronnym widowiskiem. W pierwszym secie przez długi czas warunki gry dyktowały siatkarki ze Świecia. Przyjezdne wykorzystywały bezlitośnie każde potknięcie rywalek i prowadziły 7:4 czy 12:7. Wrocławianki, gdy uporządkowały grę, ograniczyły błędy, zaczęły niwelować straty. Po bloku Anny Kaczmar na tablicy wyników pojawił się remis 21:21, a za chwilę po kontrataku Natalii Murek miejscowe wyszły na prowadzenie 23:22 i nie oddały go już do końca.

Kolejne dwa sety to już dominacja miejscowych. Rywalki miały problemy z przyjęciem, ale mimo to dzielnie walczyły do stanu 8:8.