Polkowiczanki poległy w Lublinie

W meczu 7. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zawodniczki BC Polkowice przegrały na wyjeździe z Pszczółką 72:75.

Pierwszy z serii najdłuższych w sezonie wyjazdów nie zakończył się pomyślnie dla Pomarańczowych. Zdecydowanie w innych nastrojach polkowiczanki chciały wracać z pierwszego po okienku kadrowym starcia. Spotkanie w Lublinie od początku nie układało się po myśli Pomarańczowych. Tracąc sporo punktów, od pierwszych minut musiały gonić wynik. W pewnym momencie gry traciły już 17 pkt. Po pierwszej połowie polkowiczanki przegrywały 27:41.

Po zmianie stron gra podopiecznych trenera Karola Kowalewskiego uległa odmianie. Polkowiczanki grały z większą agresją i odzyskały skuteczność. Odrobiły straty i zdołały wyjść na