Zastal lepszy we Wrocławiu

Dodano: 29/12/2021 - Numer 3085 - 29.12.2021

Wielkie emocje w Hali Stulecia bez happy endu dla Śląska Wrocław. Enea Zastal BC Zielona Góra wygrała 88:85.

Obie drużyny od początku grały z ogromną energią i wolą walki. Lepiej w mecz wszedł Śląsk, który miał nawet 15 pkt przewagi (24:9) w pierwszej kwarcie, ale w drugiej to Zastal był na czele. Miał przewagę pięciu oczek, ale wtedy po drugiej stronie otworzył grę Jakub Karolak i to Śląsk miał był bliżej triumfu. Na finiszu gospodarze prowadzili 80:78. Śląsk miał akcję na wygraną, ale pomylił się Travis Trice i potrzebna była dogrywka. Tutaj skuteczności w rzutach z gry już nie było (tylko dwa celne – po jednym z obu stron). Decydowały wyszarpane zbiórki i rzuty wolne. Po stronie Enei Zastalu BC nie