Cuprum na dziesiątej pozycji

Dodano: 25/04/2022 - Numer 3166 - 25.04.2022

Lubinianie będą walczyli o dziewiątą pozycję w PlusLidze z Projektem Warszawa. Po porażce 0:3 w pierwszym spotkaniu, w drugim emocji było jeszcze więcej, ale Cuprum i tak przegrało na wyjeździe 2:3.

Dziewięć punktów w pierwszym secie zdobył Michał Superlak. Gospodarze byli lepsi w bloku i pewnie wygrali pierwszego seta. Prowadzili już 19:11 i dzięki tej przewadze mogli w końcówce obronić zwycięstwo w partii. Stołeczni utknęli w 21 pkt i goście zbliżyli się na 3 pkt. Następnie odparli ataki lubinian.

W drugiej partii faworyzowanym zawodnikom trenera Andrei Anastasiego był już znacznie trudniej. Gdy Marcin Waliński dał swojej drużynie prowadzenie 21:24, wiadomo było, że