Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polkowice lepsze w Warszawie

Dodano: 14/11/2022 - Numer 3306 - 14.11.2022

W siódmej kolejce Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki BC Polkowice pokonały na wyjeździe SKK Polonię 99:65. Zespół z Dolnego Śląska był faworytem i w tej roli spisał się doskonale. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego rozpoczęły starcie w Warszawie od mocno ofensywnego uderzenia serią 13:0, a jeszcze wyższy fragment 19:0 zanotowały na otwarcie drugiej kwarty. Polonia pod presją popełniała błędy w obronie, zbyt łatwo dopuszczając rywalki do pozycji strzeleckich. Losy spotkania były praktycznie rozstrzygnięte już po drugiej części meczu, kiedy BC prowadziło 56:25. Po zmianie stron ofensywna siła Pomarańczowych nieco spadła, a gra się wyrównała. Ambicja zawodniczek stołecznego zespołu była widoczna w drugiej połowie, przegranej jedynie 40: