Franciszek konserwatysta?

numer 1951 - 14.02.2018Kultura

„Otwieranie drzwi. Rozmowy o Kościele i świecie” to wywiad rzeka z papieżem Franciszkiem przeprowadzony przez francuskiego dziennikarza Dominique’a Woltona. Pozycja o tyle ciekawa, że pozwala skonfrontować się z tezami Ojca Świętego bez medialnej otoczki, nierzadko zakrzywiającej ich przekaz.

Książka ukazała się we wrześniu zeszłego roku we Francji, gdzie wywołała niemałe poruszenie, głównie ze względu na szczere, intymne wręcz, wyznania Franciszka, który w rozmowie z Dominique’em Woltonem przyznał się m.in. do tego, że jako 42-letni jezuita poddał się półrocznej psychoterapii. Dla polskich czytelników (do naszych księgarń książka wydana przez WAM trafi 15 lutego) dodatkowo interesująca może się okazać możliwość bezpośredniego skonfrontowania się z poglądami papieża, które zaserwowane bez medialnej otoczki pozwalają lepiej zrozumieć misję i przesłanie pontyfikatu Franciszka.

Treść rozmów może budzić zdziwienie zwłaszcza wśród tych, którzy uważają Franciszka za niewystarczająco ortodoksyjnego czy konserwatywnego. W rozmowie z Woltonem papież jednoznacznie staje po stronie twardej definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny i upomina się o chrześcijańskie korzenie Europyzawartość zablokowana

Autor: Magdalena Fijołek


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się