fot. Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

Będzie raport techniczny

numer 1972 - 10.03.2018Temat Dnia

Są to twierdzenia niemające nic wspólnego z prawdą – tak Antoni Macierewicz, szef podkomisji smoleńskiej, skomentował doniesienia o tym, że w ósmą rocznicę katastrofy samolotu Tu-154M nie zostanie przedstawiony żaden raport. Tymczasem ma on zawierać nie więcej niż sto stron i dotyczyć m.in. technicznego przebiegu katastrofy.

Antoni Macierewicz jeszcze jako minister obrony narodowej zapowiadał, że 10 kwietnia 2018 r. powstanie raport techniczny dotyczący katastrofy smoleńskiej. – To będzie obszerny dokument, chociaż dążymy do tego, aby główna jego część składała się wyłącznie z konkluzji. Jest przecież bardzo wiele zagadnień – począwszy od opisu samolotu, poprzez opis lotu, poszczególnych przyrządów i samego technicznego przebiegu wydarzenia. Staramy się, aby sam raport nie przekroczył stu stron, w związku z tym główne wnioski będą wymagały kilkusetstronicowych załączników – mówił w lutym Macierewicz rozmowie z „Gazetą Polską”.

Natomiast ze względu na toczące się jeszcze badania dotyczące choćby ekshumacji ofiar katastrofy raport całościowy ma powstać kilka miesięcy później. Portal wPolitycezawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się