​Trzaskowski – chłopiec na posyłki feministek

numer 1972 - 10.03.2018Polska

POLITYKA Kandydat Platformy na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski dał próbkę tego, jak wyglądałaby jego ewentualna prezydentura. Stara się wypromować jako kandydat feministek, lansując się w programie Krytyki Politycznej.

Trzaskowski postanowił zabłysnąć wśród elektoratu lewicowego o skrajnych poglądach, czytelników i odbiorców programu Krytyki Politycznej. Wziął udział w emitowanym w internecie cyklicznie programie „Przy kawie o sprawie”. W jednym z nich feministki dyskutowały o tym, czy bicie mężczyzn to coś złego. Program, w którym lewicowe publicystki wcieliły się w konserwatystów z ich wizji, miał wyśmiewać argumentację tych drugich. Gospodarzem programu Krytyki Politycznej była Agata Diduszko-Zyglewska, żona prowokatora sprzed Sejmu Wojciecha Diduszki (również z KP), który podczas burzliwego protestu antyrządowego przed Sejmem udawał rannego. Rozmówcami były współzałożycielka Krytyki Politycznej Agata Szczęśniak, pisarka Agnieszka Graff, socjolog Elżbieta Korolczuk i felietonistka Paulina Młynarska.

W programie wszystko zorganizowane było na opak w stosunku do wizji świata krytykowanej przez feministkizawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się