fot. Jan Środa/Gazeta Polska

Prezydent Łodzi skazana

numer 1974 - 13.03.2018Polska

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska została uznana przez sąd pierwszej instancji za winną poświadczenia nieprawdy dla uzyskania kredytu. Sąd zrezygnował z wymierzenia jej kary pozbawienia wolności. Skazał ją na grzywnę. W ten sposób pozostawił jej otwartą drogę do kandydowania w wyborach samorządowych i ewentualnej reelekcji.

Ten wyrok mógł zaważyć na dalszej karierze politycznej Hanny Zdanowskiej, która oprócz kierowania łódzkim ratuszem pełni funkcję członka zarządu władz Platformy Obywatelskiej. W razie skazania wyrokiem pozbawienia wolności w zawieszeniu polityk PO nie mogłaby kandydować w zbliżających się wyborach samorządowych.

Sąd Rejonowy Łódź-Śródmieście odrzucił jednak żądanie prokuratury wydania takiego wyroku. Jedyną karą, jaką przewidział dla Zdanowskiej, ma być grzywna 20 tys. zł za poświadczenie przez nią nieprawdy w dokumentach, z pomocą których jej życiowy partner Włodzimierz G. otrzymał 200 tys. zł kredytu z Banku Pocztowego. W wyroku za winnego uznano też jej partnera, któremu zasądzono karę 25 tys. zł grzywny.

Włodzimierz G. został oskarżony o posługiwanie się nieprawdziwymi dokumentami poświadczonymi przez Zdanowską w celu uzyskania przez niego kredytuzawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się