fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Morawiecki odchudza rząd

numer 1974 - 13.03.2018Temat Dnia

Premier Mateusz Morawiecki odwołał czternastu wiceministrów. Wśród nich znaleźli się m.in. wiceminister sprawiedliwości, energii czy środowiska. Trzech, w tym Rafał Bochenek, podało się do dymisji. Ale to nie koniec zmian w rządzie. Dzięki temu budżet państwa zaoszczędzi ok. 20 mln zł.

Kontynuujemy prace związane ze zmianami strukturalnymi Rady Ministrów. Chcemy, żeby administracja była mniej polityczna, a bardziej urzędnicza. Wkrótce do Komitetu Stałego trafi propozycja ustawy o zmianach strukturalnych rządu. Jeżeli zostanie zaakceptowana przez parlament, podsekretarze stanu staną się najwyższą grupą urzędników, więc z punktu widzenia grupy politycznej rząd będzie zmniejszony – zapowiedział podczas konferencji premier Mateusz Morawicki.

Z posadą pożegnało się wczoraj już siedemnastu wiceministrów. Pracę stracili m.in. Jerzy Materna z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Piotr Woźny, wiceminister przedsiębiorczości i technologii, Michał Woś z resortu sprawiedliwości czy Rafał Bochenek, podsekretarz w KPRM-ie.

Nie wszyscy jednak odwołani ministrowie mają powody do zmartwień. Piotr Woźny, wiceminister przedsiębiorczości i technologii, odpowiadający za program antysmogowy, będzie kontynuował swoją pracę, ale na innym stanowiskuzawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się