Olejnik ekspertem lotnictwa

MEDIA \ PRORZĄDOWA DZIENNIKARKA ATAKUJE PROF. BINIENDĘ

Numer 218 - 28.05.2012Temat Dnia

Monika Olejnik w swoim programie w Radiu Zet zarzuciła prof. Wiesławowi Biniendzie kłamstwo. Tymczasem to dziennikarka mija się z prawdą, o czym jednoznacznie świadczą fakty.

„Prof. Binienda mówi, że nie zostały przeprowadzone badania wykluczające zamach, bo nie sprawdzono bębenków uszu ofiar, itd. Prokurator mówił, że to wszystko było sprawdzane. Profesor mówił, że nie było badań chemicznych. Tymczasem były przeprowadzone badania chemiczne. Mówi, że brzozy nie było” – stwierdziła Olejnik w Radiu Zet.
„Przeczytałam gdzieś, że prof. Binienda zamierza zbierać pieniądze wśród Polonii na Tu-154M. Nie wie, że minister obrony zapowiedział, że Tu-154M (o numerze bocznym 102 – przyp. red.) nie będzie sprzedawany” – dodała. W rzeczywistości było zupełnie inaczej, niż to przedstawia redaktor Olejnik.

Prof. Binienda na jednym ze spotkań powiedział tylko, że gdyby polski rząd chciał sprzedać Tu-154M nr 102, to może warto przeprowadzić zbiórkę i odkupić go od polskich władz. Nigdzie nie padło wezwanie do zbierania pieniędzy na ten cel.

Nie jest prawdą, że zostały przeprowadzone badania bębenków usznych ofiar katastrofy. Wręcz przeciwnie, takich badań nie było, co potwierdza m.in. Magdalena Merta, wdowa po zmarłym w katastrofie Tomaszu Merciezawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama