Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Z PRL u na ambasadora

Dodano: 20/02/2014 - Numer 743 - 20.02.2014
MSZ \ Były dziennikarz Aleksander Chećko obejmie placówkę dyplomatyczną RP w Serbii. Chećko karierę zawodową zaczynał w stanie wojennym. Jako zaufany dziennikarz władz PRL u relacjonował proces morderców ks. Jerzego Popiełuszki. Kandydaturę Chećki zaakceptowała już sejmowa komisja spraw zagranicznych, a 18 lutego br. spotkała się z nim senacka komisja. Chećko przed rozpoczęciem pracy w MSZ-ecie przez wiele lat był dziennikarzem. Karierę rozpoczął w stanie wojennym. Najpierw trafił do „Życia Warszawy”. Chećko, poza tym, że pracował w mediach komunistycznego państwa, był również aktywistą PZPR u, a wcześniej Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. W swojej pracy dziennikarskiej korzystał ze znajomości z dyplomatami PRL-owskimi zatrudnionymi w Moskwie, np. w 1984 r. wyjechał do Genowefy
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze