Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Bestia z UB skazana na 3 lata więzienia

Dodano: 08/10/2014 - Numer 935 - 08.10.2014
PRAWO \ Sąd w Warszawie skazał na trzy lata więzienia bestialskiego śledczego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego Tadeusza Żelazowskiego. IPN udowodnił, że w czasach stalinowskich oskarżony znęcał się fizycznie i psychicznie nad przesłuchiwanymi więźniami reżimu komunistycznego: bił ich, kopał po całym ciele, straszył bronią. Wobec zgromadzonych dowodów, zeznań pokrzywdzonych i pozostałych świadków, jak i akt IPN u, sąd nie miał wątpliwości, by uznać za winnego Żelazowskiego jako funkcjonariusza komunistycznego, który działał w strukturach państwa totalitarnego, realizując w ten sposób politykę tego państwa w związku z prowadzoną przez pokrzywdzonych działalnością harcerską – uzasadniała sędzia Monika Jankowska. Uznała oskarżonego za winnego zbrodni komunistycznej, będącej zbrodnią
     

34%
pozostało do przeczytania: 66%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze