Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Komorowski gasił strajki opozycji w PRL-u

Dodano: 27/02/2015 - Numer 1051 - 27.02.2015
„Po marcu 1981 r. jeździłem na spotkania do zakładów jako gaszący strajki” – przyznaje prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie rzece „Zwykły polski los”. Premierę książki zaplanowano na 4 marca br. Trzy dni później odbędzie się konwencja wyborcza kandydata PO. Obszerny wywiad rzeka, który z Bronisławem Komorowskim przeprowadził jego znajomy Jan Skórzyński, ma się ukazać w najbliższą środę, ale już wzbudza mnóstwo kontrowersji. Kilka dni temu wyszło na jaw, że w książce polityk chwali się, iż w październiku 1989 r., gdy był dyrektorem w Urzędzie Rady Ministrów, nasłał milicję na opozycjonistów okupujących Dworzec Główny w Katowicach. Dziennik „Fakt” ujawnił fragment, w którym obecny prezydent opowiada o sytuacji, gdy od Adama Słomki, przyszłego posła KPN-u, usłyszał, że demonstranci
     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze