Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Prokurator poddała się w sądzie

Dodano: 05/01/2016 - Numer 1310 - 05.01.2016
SĄD \ Była szefowa wrocławskiej prokuratury rejonowej Anna Molik pozwała w ubiegłym roku Cezarego Gmyza. Dziennikarz opisał w 2012 r. akcję CBA wobec Molik podejrzewanej o ustawianie pracy prokuratury w zamian za łapówki. Wczoraj przed rozpoczęciem procesu prokurator wycofała swój pozew. Była szefowa prokuratury rejonowej Wrocław Krzyki-Zachód Anna Molik poczuła się dotknięta publikacją, która ujawniała akcję CBA. Pozwała m.in. wydawcę „Rzeczpospolitej” i Cezarego Gmyza. W 2012 r. dziennik ujawnił przebieg akcji, którą biuro prowadziło w latach 2009–2010 r. Objęci nią byli ówczesna szefowa wrocławskiej prokuratury i dwójka adwokatów Ryszard B. oraz Agnieszka G. Podejrzewano ich o ustawienie śledztwa w zamian za łapówkę w wysokości 100 tys. zł. Prokurator pozwała dziennikarza w 2015 r
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze