Bez widocznej poprawy

numer 2250 - 09.02.2019Gospodarka

GIEŁDA Czwartek zdecydowanie na minusie. Wczoraj w południe było lepiej, ale bez odbicia. DAX30 znalazł się blisko 11 tys. pkt. Na GPW dobrze zaprezentował się Cyfrowy Polsat.Czwartek był bardzo trudnym dniem dla europejskich parkietów. Od początku zmagań przeważał czerwony kolor, a druga część dnia na wielu parkietach znacząco zwiększyła skalę spadków. Mibtel zniżkował o 2,6 proc., jeszcze większy spadek zanotował DAX30. Stały za tym zarówno niemieckie dane, jak i prognozy KE na temat tegorocznego wzrostu PKB. Ten dla większości krajów został obniżony, co nie mogło pomóc notowaniom.

Na GPW także przeważały spadki. WIG20 stracił 1,8 proc. i tylko jedna spółka była na plusie – CCC zyskało bowiem 0,17 proc. Gorzej niż indeks zaprezentowały się sektory paliwowe i górnictwo. Obroty na rynku nie przekroczyły jednak 600 mln. Czerwony kolor widoczny był także dla małych i średnich firm, choć tu przecena nie była aż tak drastyczna.

Na rynku w Nowym Jorku także widoczne były spadki i oba indeksy zanotowały wyraźne osłabienie. Na Wall Street jedynie trzy spółki zyskały na wartości, a najmocniejszy wzrost zanotował Walmart drożejący o 1 proc. Wczoraj fatalnie zaprezentowały się akcje w Tokio. Indeks Nikkei zniżkował o prawie 2 proc. Zaledwie 16 spółek było na plusie. Szanghaj nadal miał przerwę, a do gry wrócił Hongkong. W Seulu indeks KOSPI zniżkował o 1,2 proc.

Europa nie otrzymała pozytywnego sygnału, co zwiększyło skalę przedsesyjnej niepewności. O godz. 9 było wiadomo, że piątek nie będzie łatwyzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się