​Bez zmian na europejskich parkietach

numer 2374 - 10.07.2019GospodarkaGIEŁDA Rynki azjatyckie bez odbicia. Większość indeksów w Europie zanotowało spadki. Na GWP także nie najlepiej. Duża przecena czołowej dwudziestki. Słabo wypadły CCC i KGHM. Drugi segment także na minusie.Poniedziałek w końcowym odczycie na europejskich parkietach nie przyniósł znaczących zmian. Większość indeksów zanotowała spadki, te jednak z rzadka przekraczały poziom 0,3 proc. Tak było we Frankfurcie czy w Warszawie, a także w Mediolanie i w Amsterdamie. Europejskim wyjątkiem były rynki w Sztokholmie i w Zurychu, gdzie notowania zakończyły się na plusie. W Nowym Jorku także przeważał czerwony kolor, a wyraźny wynoszący prawie 0,8 proc. spadek zanotowano na parkiecie Nasdaq. Dużo straciły walory Aplle’a. Producent telefonów komórkowych zniżkował o ponad 2 proc., utrzymując kurs powyżej 200 dol. Pomimo fatalnej końcówki ubiegłego roku spółka od stycznia zyskała już ponad 25 proc. Kolejny rekord historyczny zanotowały za to akcje w Rio de Janeiro, gdzie indeks Bovespa osiągnął ponad 104 tys. pkt.

Na GPW bardzo słabo zaprezentowały się akcje spółek paliwowych. Ponad 3,5 proc. zniżkowały akcje Lotosu, a niewiele lepiej zaprezentowały się walory PGNiG. Jednak najwięcej straciły akcje CCC, których spadek osiągnął prawie 4,8 proc. Lepszy obraz zaprezentowały średnie firmy, gdzie indeks zyskał ponad 0,2 proc.

Notowaniom w Europie i w USA nie towarzyszyły publikacje znaczących danych, jednak te, które opublikowano, przeważnie były słabsze od oczekiwań inwestorów (indeks Sentix, dane o niemieckim przemyśle).

Wtorek po mocnym poniedziałkowym spadku nie przyniósł odreagowania na azjatyckich parkietach. Indeks Nikkei zamknął dzień nieznacznym wzrostem, a czerwony kolor widoczny był w Szanghaju, Sydney i Seulu. Azjatyckie notowania inaczej niż dzień wcześniej przebiegały przy braku danych ekonomicznychzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się