​Optymizm wciąż widoczny

numer 2430 - 12.09.2019Gospodarka

GIEŁDA Tokio i Seul znowu notowały wzrosty. Europa od początku dnia była na plusie. WIG20 znalazł się blisko 2200 pkt. Dobrze prezentowały się Dino PL i Eurocash z drugiego segmentu. Stopy procentowe nad Wisłą pozostały bez zmian.

We wtorek na warszawskim parkiecie kontynuowany był dobry trend. WIG20 zyskał ponad 0,6 proc., testując poziom 2190 pkt. Drugi segment zaprezentował się zdecydowanie gorzej, kończąc dzień spadkiem o ponad 0,5 proc. Zwyżkowały spółki paliwowe, a sporą zmianę notowały walory Dino PL. Spółka dzień rozpoczęła na minusie, by pod koniec dnia zyskiwać powyżej 3 proc. Notowania przyniosły spore obroty, które przekroczyły 970 mln zł. Indeks WIG przez chwilę znajdował się powyżej 58 tys. pkt.

W Europie na większości parkietów widoczne były wzrosty. Były one nieco słabsze niż wynik WIG20, ale indeks Euro Stoxx podobnie jak dzień wcześniej osiągnął poziom bliski 3500 pkt. DAX30 zamknął notowania piątym z rzędu umocnieniem. Nie było ono jednak wysokie i wyniosło 0,35 proc. W USA symboliczny wzrost notowano na Wall Street – indeks najlepszy wynik osiągnął na koniec dnia, przekraczając granicę 26 900 pkt. Gorzej było na drugim parkiecie. Wskaźnik Composite zniżkował, tracąc symbolicznie na wartości.

Środa przyniosła siódme z rzędu umocnienie w Tokio i szóste w Seulu. Na tym drugim parkiecie indeks KOSPI pokonał wartość 2050 pkt i był to najlepszy wynik od ponad pięciu tygodni. W Szanghaju notowania przebiegały w gorszej atmosferze i indeks China A50 tracił ponad 0,7 proc. Nie najlepiej prezentowały się akcje nowozelandzkie, które traciły średnio ponad 2,3 proc.

Na początku zmagań w Europie widoczny był ruch w górę na parkietachzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama