reklama


Brak danych, brak emocji

numer 2486 - 19.11.2019Gospodarka

GIEŁDA Azjatyckie giełdy były na plusie, Europa notowała spadki w godzinach przedpołudniowych. Na GPW panowało spokojne przedpołudnie. WIG20 zbliżał się do odczytu z ubiegłego piątku. Silne były Play i JSW.

Ostatni dzień ubiegłego tygodnia przyniósł umocnienie na europejskich parkietach. Nasz WIG20 zyskał ponad 0,3 proc., przekraczając 2230 pkt. Znacznie lepszy obraz widoczny był na innych parkietach, co potwierdził wynoszący ponad 0,6 pkt wzrost wskaźnika Euro Stoxx. Jednak wydarzeniem dnia były notowania na Wall Street, gdzie indeks zyskał ponad 0,8 proc., pokonując poziom 28 tys. pkt. Historyczny rekord widoczny był także na drugim parkiecie, gdzie indeks Composite pokonał poziom 8500 pkt. Wyjątkowo dużo, bo ponad 5 proc., zyskały akcje United Health Group.

Poniedziałkowe zmagania na azjatyckich parkietach przebiegały przy braku danych ekonomicznych. Jednak udany koniec poprzedniego tygodnia w Nowym Jorku nie pozostał bez wpływu na obraz rynków, bo tuż po godz. 7 rano wzrosty notowano w Tokio, Szanghaju i Hongkongu. Indeks Nikkei na koniec dnia notował odczyt powyżej 23 400 pkt, co oznacza, że od początku roku wskaźnik zyskał ponad 15 proc. Indeks China A50 zyskał prawie 0,8 proc., przekraczając poziom 14 tys. pkt.

Początek dnia na naszym kontynencie był bardzo spokojny i czołowe indeksy nie notowały znaczących zmian. WIG20 po kilku minutach zyskiwał ponad 0,2 proc., a udany początek miały walory CD Projektu i KGHM.

Tuż po godz. 10 WIG20 notował już tylko symboliczny wzrost, a osłabienie wpisywało się w obraz kontynentu, gdzie najważniejsze indeksy były już na minusie, a DAX30 czy francuski CAC40 traciły po prawie 0,2 proczawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama