​Przedpołudnie bez większych zmian

numer 2487 - 20.11.2019Gospodarka

WALUTY Dolar w poniedziałek okazał się słabszy. Wczoraj USD na lekkim plusie. Mamy do czynienia z wyraźnym osłabieniem franka. Inwestorzy czekają na sygnał z Waszyngtonu.

Przedwczorajsze przedpołudnie należało bez wątpienia do funta, który zyskiwał do USD ponad 0,4 proc., umacniając się wyraźnie powyżej wartości 1,29 dol. Euro także drożało, ale tu skala zmian była niewielka, podobnie jak w przypadku nieznacznie tracącej waluty szwajcarskiej. Na minusie był jen. Z kolei złoty tracił ok. 0,2 proc.

Druga część dnia poprawiła notowania euro, które zaczęło zyskiwać po godz. 16 i publikacji słabszego odczytu NAHB (indeksu nieruchomości). Euro testowało nawet poziom 1,109 dol., ale potem zaczęło tracić, by dzień zamknąć wzrostem o 0,17 proc. Znacznie gorzej zaprezentował się złoty tracący do dolara 0,32 proc., a do euro prawie 0,5 proc. Ciekawy dzień miał jen – wyraźnie osłabł w pierwszej części dnia, by w drugiej niemało zyskać, co analitycy wiązali z nadziejami na porozumienie handlowe. Funt pozostał mocny do końca dnia, co eksperci wiązali z brexitowym optymizmem, a raczej zapowiadającym się zwycięstwem Partii Konserwatywnej w wyborach parlamentarnych.

We wtorkowy poranek nastąpiła publikacja protokołu Banku Rezerw Australii (RBA). Ten nie był chyba optymistyczny dla waluty, po godz. 7 dolar australijski tracił do dolara amerykańskiego 0,12 proc., a tuż po publikacji sytuacja była jeszcze gorsza. Władze RBA nie określiły jednoznacznie polityki w zakresie stóp procentowych, ale zaznaczyły, że niskie stopy procentowe mogą być szkodliwe dla inwestorów.

Waluta szwajcarska otrzymała słabsze dane na temat handlu zagranicznego. Jednak reakcja na te informacje była symboliczna i przed godz. 9 frank nieznacznie tracił do dolarazawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama