​„Niecodzienna” śladami Sebastiana Kneippa

numer 2557 - 14.02.2020Kultura

PRASA Holistyczna filozofia życia bawarskiego proboszcza i naturopaty Sebastiana Kneippa z XIX w. odpowiada na potrzeby i wyzwania XXI w. w zakresie szukania sposobów na zdrowie i… szczęście. O tym już jutro w „Niecodziennej Gazecie Polskiej”.

W „Niecodziennej” fitoterapeuta Justyna Pietrzykowska opisze historię księdza katolickiego, którego filozofia została uznana za niematerialne dziedzictwo kulturowe UNESCO. Mężczyzna, gdy był w wieku licealnym, zachorował na gruźlicę płuc. Szukając sposobów na walkę z chorobą, w czasie studiów teologicznych trafił na dzieło o leczniczym działaniu zimnej wody. Od tego momentu zaczął regularnie praktykować kąpiele w Dunaju, które w połączeniu z umiarkowanym ruchem oraz polewaniem wodą spowodowały stopniowy powrót do zdrowia. Stworzył też teorię opartą na pięciu filarach, które mają nam zapewnić nie tylko zdrowie, lecz także radość z życia. Jakie to porady? O tym już jutro w „Niecodziennej”.

Pomysłodawca i autor Niecodziennej Listy Przebojów Piotr Łuczuk postanowił się zająć miłosnymi utworami, w związku z dzisiejszymi walentynkamizawartość zablokowana

Autor: Sylwia Kołodyńska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama