​Banki z kolejnym minimum

numer 2616 - 24.04.2020Gospodarka

GIEŁDA Kolejny trudny dzień banków. Europa ze słabymi wstępnymi PMI. Po godz. 10 powolna poprawa nastrojów. Spore przedpołudniowe obroty.

Środa była bardzo dobrym dniem dla warszawskiego parkietu. WIG20 zyskał 2 proc., a ponad 1-procentowe umocnienie widoczne było w drugim i trzecim segmencie. CD Projekt ustanowił kolejny rekord, osiągając 347 zł. Notowaniom nie przeszkadzały słabe odczyty z segmentu sprzedaży detalicznej. Zawiodły banki, a przede wszystkim tracące ponad 2 proc. Pekao.

Najważniejsze indeksy kontynentu, mimo że początek sesji miały lepszy niż w Warszawie, dzień zakończyły z reguły zbliżonym wzrostem. Euro Stoxx umocnił się o 1,5 proc., notując 2835 pkt.

Indeksy w Nowym Jorku umocniły się o 2 proc. na Wall Street i 3 proc. na drugim parkiecie. Najlepiej zaprezentował się drożejący o 6 proc. Intel, a wzrost odnotował także sektor naftowy.

Czwartek przyniósł wyraźny ruch w górę w Tokio i Seulu, a także nieznaczne zmiany w Szanghaju. Notowaniom towarzyszyła publikacja wstępnego odczytu PMI dla japońskiego przemysłu. W kwietniu był on słabszy niż przed miesiącem i wyniósł 43,7 pkt.

W Europie przed sesją inwestorzy otrzymali wyraźnie słabszy kwietniowy odczyt indeksu zaufania biznesu z Francji. Przed sesją opublikowano również niemiecki GfK. Tu też wynik był zdecydowanie gorszy niż przed miesiącem, a także słabszy niż prognozy analityków. Mimo to indeksy na otwarciu prezentowały się dobrze i zielony kolor był powszechny w całej Europie.

WIG20 dzień rozpoczął na plusie, osiągając 1615 pkt. Opublikowane francuskie i niemieckie odczyty PMI dla usług i przemysłu przyniosły rozczarowaniezawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama