Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

W poniedziałek powiało optymizmem

Dodano: 23/02/2016 - Numer 1351 - 23.02.2016
Wczorajsza sesja, a z nią giełdowy tydzień, zaczęła się bardzo dobrze. Cała rodzina europejskich giełd, w tym także nasz rynek, zwyżkowała. O godzinie 10 wszystkie spółki indeksu WIG20 były na plusie (a KGHM nawet 3,5 proc.). Obroty zwłaszcza na początku sesji były całkiem niezłe, co tylko sprzyjało dobrym nastrojom. Potem jednak aktywność inwestorów nieco zmalała, ale silna strona popytowa utrzymywała ceny na dobrym poziomie. Indeks zakończył dzień ze zwyżką ponad 1 proc. Co to wszystko może oznaczać. Może rzeczywiście na rynki wróciła koniunktura? Może efekt stycznia czy tzw. rajd św. Mikołaja pojawią się z opóźnieniem w lutym (podobnie do śniegu, który przynajmniej u nas od kilku lat pojawia się wraz z wiosną)? Wspomniany KGHM przebił niektóre średnie, co jest dobrym znakiem. Na
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze