Europa znowu na minusie

numer 1463 - 06.07.2016Gospodarka


GIEŁDA Bez euforii na parkietach. Dobrze dzieje się jedynie na rynku w Londynie. Zwyżce pomaga jednak słaby funt. Warszawa bez szczególnych zmian.

Warszawa po godzinie handlu była na plusie. Niewielkim, ale na tle europejskich parkietów był to wyjątek, bo cała Europa wyraźnie traciła na wartości solidarnie ze zniżkującą Azją. W wypadku rynku w Londynie (który i tak tracił niewiele) to oczywiście efekt oczekiwania na pierwsze poreferendalne wystąpienie szefa Banku Anglii. We Włoszech natomiast trwają kłopoty bankowe, gdzie bardzo wiele kredytów bankowych jest zagrożonych, a w kraju coraz częściej mówi się o zbyt wysokim poziomie długu publicznego. To wszystko w Europie tworzy nie najlepszy klimat, a rynki reagują wtedy bardzo mocno. Także podane wskaźniki PMI dla usług w strefie euro i Niemiec sugerują osłabienie optymizmu.
W Warszawie o godz. 11 przy ogólnie niewielkiej aktywności inwestorów na ponad dwuprocentowym plusie notowane były walory CCC. To oczywiście efekt wzrostu przychodów za czerwiec. Dla przypomnienia, w poniedziałek walory zyskały na wartości ponad 4 proc. Z wykresu wynika, że spółka umacnia się wyraźniezawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama