Poprawa na parkietach

numer 1465 - 08.07.2016Gospodarka


GIEŁDA Kilka dni spadków za nami. Wczoraj na parkietach w Europie była zauważalna poprawa. Warszawa do góry. Czy to zmiana, czy tylko korekta spadkowego trendu?

Po kilku trudnych i zniżkowych dniach wczoraj o poranku na europejskich giełdach zagościł optymizm. Od początku sesji rynki pięły się do góry, a w południe najważniejsze europejskie parkiety były nawet na 1,5-proc. plusach. Co ciekawe, sygnał z USA czy Azji nie był bardzo pozytywny. Owszem rynek w Nowym Jorku zwyżkował (zarówno Dow Jones, jak i Nasdaq), ale Azja nie pokazała wczoraj o poranku niczego szczególnego. Nikkei zniżkował, SHC z Szanghaju na zero, a reszta parkietów do przodu, ale bez dużego impulsu.
A Warszawa? Nasz parkiet także rozpoczął czwartek udanie i w południe wszystkie główne indeksy były na plusie. Najmocniej, bo 2 proc. zwyżkował WIG20, ale też po ostatnich stratach to poniekąd zrozumiałe.
Na naszym rynku przed południem mocno do przodu poszły banki, a ich indeks zyskiwał nawet 2,4 proc. Mocno, bo 3 proczawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się