Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ropa na plusie

Dodano: 15/07/2016 - numer 1471 - 15.07.2016
SUROWCE \ Złoto i srebro zniżkują. Po kilku dniach spadkowych drożeje ropa naftowa. Zdaniem analityków do poprawy i mocnego wzrostu kursów daleka droga. Na rynku surowców przed południem po raz kolejny zdrożała miedź, a jej wzrost nie był już tak imponujący, jak ten z końcówki wtorkowych i wczorajszych notowań. Niemniej kurs surowca był najwyższy od ponad dwóch miesięcy. Zdaniem analityków istotny wpływ mają oczekiwania co do polityki monetarnej i nadzieje na obniżkę stóp procentowych w Anglii oraz luzowanie monetarne, co może wpłynąć na pobudzenie gospodarcze. Także informacje z rynku chińskiego, mówiące o wzroście importu surowca, wpływają korzystnie na jego notowanie. Ropa naftowa, która od początku lipca sukcesywnie traciła na wartości, wczoraj od rana zyskiwała. Jej kurs z godz. 15
     

45%
pozostało do przeczytania: 55%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze