Bez większych emocji

numer 1473 - 18.07.2016Gospodarka


SUROWCE Złoto na minusie, miedź odzyskuje siły. Ropa w dalszym ciągu poniżej 50 dolarów. Słabiej na rynku soft.

Rynek surowcowy tydzień zakończył w różnych nastrojach. Zdecydowanie słabiej niż ostatnio wypadły dwa metale szlachetne. Złoto wyraźnie, o 2,2 proc., straciło na wartości. Srebro zniżkowało tylko symbolicznie, bo o 0,1 proc., i utrzymało swój kurs powyżej poziomu 20 dol. za uncję.
Te dwie informacje to znak, że na rynku towarowym metale szlachetne nie są już tak atrakcyjne, a w połączeniu z poprawą na giełdach akcji możliwe, że złoto przestanie być teraz obiektem zainteresowania inwestorów. Ze srebrem jest inaczej, bo jego bardzo silny wzrost z poprzednich tygodni jakkolwiek wyhamował, to jednak poparty jest sporym zainteresowaniem inwestorów.
Na uwagę zasługuje miedź, która wybiła się ponad poziom 220 centów za uncję i jej obecny kurs jest najwyższy od ponad dwóch miesięcy. Niemniej wydaje się, że silny opór cenowy dla surowca znajduje się na poziomie 230 centów. Kilka prób przebicia tej ceny w tym roku (w marcu i kwietniu) kończyło się niepowodzeniem. Czy i tym razem tak będzie? Media donoszą o poszukiwaniu miedzi na Alasce, co może oznaczać, że na rynku występuje zainteresowanie nowymi złożami jako formą inwestycjizawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama