Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Czerwona dominacja

Dodano: 17/08/2016 - numer 1498 - 17.08.2016
GIEŁDA \ W Europie i w Azji spadki. W Europie znaczący wpływ mocno drożejącego euro. Warszawa także na minusie. Po raz kolejny słabo wypadł sektor energetyczny. Dzień bez sesji nie wpłynął dobrze na warszawski parkiet. Wtorkowy poranek i otwarcie notowań nie były bowiem udane. WIG20 otworzył się na niewielkim minusie, ale bardzo szybko zaczął tracić na wartości. Po godz. 10 indeks był już o 0,4 proc. niżej niż w ubiegłym tygodniu. Ten spadek odpowiadał sytuacji na europejskich parkietach, gdzie dominowała tendencja spadkowa. Wyraźnie traciły rynki – niemiecki i francuski. Mniejsze spadki notowano w Londynie, a w poniedziałek indeks FTSE utrzymywał się wyraźnie na poziomie powyżej 6900 pkt, co w ciągu dnia stwarzało wrażenie, że
     

19%
pozostało do przeczytania: 81%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze