Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​W dolarowym królestwie (2)

Dodano: 07/01/2017 - numer 1617 - 07.01.2017
WALUTY \ Dolar stracił do kilku walut. To jednak efekt pierwszej połowy roku, bo w drugiej dominował już mocno. USD/JPY To poniekąd szczególna para. W tym wypadku dolar w ciągu roku stracił do jena. Można więc mówić o sukcesie japońskiej waluty. O ile w styczniu za dolara płacono 120,2 jena, o tyle pod koniec roku niecałe 116,9. Jen więc zyskał, ale ten sukces to przede wszystkim pierwsze trzy kwartały roku. Bo od października waluta japońska sukcesywnie i dość mocno traciła do dolara. W sierpniu za dolara płacono mniej niż 100 jenów i to wydawało się kontynuacją trwającego długi czas, od połowy 2015 r., trendu. Władze w Tokio nie były z tego zadowolone, bo drogi i mocny jen osłabiał eksport. We wrześniu część analityków
     

17%
pozostało do przeczytania: 83%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze