Umiarkowany początek tygodnia

numer 1619 - 10.01.2017Gospodarka

GIEŁDA Walka o 2000 pkt. Roczny rekord PGNiG. Europa na minusie pomimo dobrych danych z Niemiec.

Japonia znowu odpoczywała. Ten fakt na pewno nie pozostał bez wpływu na koniunkturę, i to nie tylko na azjatyckich parkietach. Rynki na Dalekim Wschodzie i nad Pacyfikiem zakończyły notowania nieznaczną zwyżką, a wyraźnie, bo 0,9 proc., zyskał parkiet w Sydney, co zapewne było efektem dobrych danych z sektora budownictwa. Zyskały także parkiety w Szanghaju i Hongkongu.

Europa przez pierwsze pół godziny nie ukształtowała jednoznacznego trendu. Londyn zyskiwał, a Frankfurt tracił, choć zmiany indeksów nie przekraczały wartości 0,2 proc.

WIG20 po półgodzinie handlu nieznacznie tracił, a symboliczne wzrosty widoczne były w dwóch pozostałych segmentach. Udanie dzień rozpoczęły walory Getin Noble, drożejące o ponad 4 proc. przy niezłych jak na początek dnia obrotach. Fatalny start był udziałem Eurocashu, który tracił już na początku ponad 2,7 proc. KGHM zniżkował o 0,2 proc. pomimo symbolicznie zyskującej miedzi, a trend spółki był niejednoznaczny.

Po godzinie WIG20 powoli zyskiwał, by przed godz. 11 znaleźć się na plusie. Być może wpływ na to miały dobre dane z niemieckiej gospodarki (we Frankfurcie ten efekt był niewidoczny), co w perspektywie powinno wpłynąć na wielkość także polskiego eksportuzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się