Dobry nastrój trwa

numer 1620 - 11.01.2017Gospodarka

GIEŁDA WIG20 utrzymywał się wczoraj powyżej 2 tys. punktów. JSW ponownie odzyskuje formę. W Europie Londyn znowu na plusie przy taniejącym funcie.

Stany Zjednoczone oraz Japonia oddalają się od swoich ostatnich rekordów. Poniedziałek dla Dow Jonesa nie był zbyt udany, bo indeks stracił prawie 0,4 proc. Znacznie lepiej zaprezentował się drugi parkiet, gdzie indeks zyskał 0,2 proc. Japonia zakończyła wtorkowe notowania na minusie, a obniżka o 0,8 proc. na tle reszty kontynentu była bardzo wyraźna.

Europa nie miała więc jasnego sygnału i pierwsze minuty upłynęły w mieszanej atmosferze. Czołowe parkiety zyskiwały, na minusie zaś były giełdy skandynawskie (0,3 proc. tracił rynek w Oslo, na co spory wpływ mogły mieć zaskakujące dane o inflacji producenckiej).

Warszawa po wzroście w końcówce poniedziałkowych notowań wczoraj po kwadransie zyskiwała 0,5 proc. WIG20 wynosił prawie 2020 pkt, a silny ruch w górę był udziałem KGHM drożejącego o 1,3 proc.

Tuż przed godz. 11, gdy wiele europejskich parkietów było na niewielkich minusach, WIG20 zyskiwał aż 0,9 proc. Silny, bo ponad 2-proc. ruch w górę kontynuował KGHM, co poparte było znaczącymi obrotami. O prawie 1 proczawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się