Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wspaniały tydzień na GPW

Dodano: 13/02/2017 - numer 1648 - 13.02.2017
GIEŁDA \ Tydzień z warszawskimi rekordami. W roli głównej banki. Europa znacznie słabiej. Optymistycznie w USA i Japonii Tydzień na GPW wydawał się nijaki. Jeden dzień zmienił wszystko. Czwartkowy mocny wzrost indeksów sprawił, że inwestorzy zobaczyli rynek w innym świetle. WIG20 przełamał poziom 2100 pkt. Ten mocny czwartkowy wzrost umocniony znacznymi obrotami trwał także w piątek. Ten trend utrzymał się do końca dnia (WIG20 zyskał w piątek 1,05 proc.). Cały tydzień dla czołowej dwudziestki był wyśmienity, bo wzrost indeksu wynosił prawie 3,8 proc. Drugi segment zyskał jeszcze mocniej, bo aż 4,2 proc., ale trudno się temu dziwić, bo 34 spółki na 40 zyskały na wartości. Najsłabiej zaprezentowały się mniejsze firmy, gdzie wzrost wskaźnika sięgał 1,5 proc
     

18%
pozostało do przeczytania: 82%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze