​Lotos kwiatem parkietu

numer 1658 - 24.02.2017GospodarkaGIEŁDA Zmienne notowania na GPW. Europa w podobnej sytuacji. Lotos radzi sobie coraz lepiej, a razem z PKN Orlen ratował indeksy. Odmiennie wyglądał Eurocash.

Środa dla warszawskiego parkietu była znacznie spokojniejsza. Także Europa dla czołowych parkietów nie miała już wyraźnie dodatniego obrazu. Wzrosty były symboliczne, a DAX30 pod koniec dnia nie utrzymał się powyżej 12 tys. pkt.

Wieczorny sygnał zza oceanu był po raz kolejny optymistyczny, ale jego siła nie wzbudzała pewności, co poniekąd potwierdziły parkiety azjatyckie, kończąc notowania niewielkimi spadkami.

Warszawa po dwóch kwadransach handlu była na plusie. Jednak czołowa dwudziestka symbolicznie traciła, choć notowania rozpoczęła na minusie, tracąc po kilku minutach gry ponad 10 pkt. Zwyżkujący symbolicznie WIG coraz bardziej zbliżał się do granicy 60 tys. pkt.

Europa zaczęła dzień bez szczególnego impulsu. Jednak CAC40 zyskiwał 0,2 proc., a DAX30 ponownie przełamał barierę 12 tys. pkt. Na GPW udanie notowania rozpoczął sektor energetyczny. Enea zyskiwała 1,6 proc. Po raz kolejny sektor paliwowy pokazał, co potrafi, a indeks WIG Paliwa przed godz. 10 zyskiwał 0,6 proc. i gdyby nie tracące PGNiG, byłoby zapewne lepiej.

W południe na parkiecie atmosfera była dość spokojna, jednak WIG20 był notowany na niewielkim minusiezawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama