​Lepiej, ale tylko symbolicznie

numer 1678 - 20.03.2017Gospodarka

SUROWCE Ropa zawiodła, zyskała bardzo niewiele. Metale szlachetne inaczej, ale trudno nie zadać pytania o słabszy kurs dolara. Miedź coraz ciekawsza.

Ropa to w dalszym ciągu wielka zagadka. Pierwszy pełny marcowy tydzień był fatalny. Ten zakończony w piątek lepszy (symboliczny wzrost notowań gatunku brent o 0,8 proc.), ale chyba nie przyniósł spodziewanej zmiany. Pozytywną rolę odegrały na pewno dane o malejących zapasach i decyzja Fedu. Ta ostatnia oraz przynajmniej rynkowa reakcja na nią były sporym zaskoczeniem i gdyby nie komunikat na temat stanu gospodarki USA i jej perspektyw, ropa mogłaby znowu zaliczyć czerwony tydzień.

Miedź po kiepskim początku marca zaprezentowała się lepiej. Tworzący się od połowy lutego trend spadkowy został wyraźnie przystopowany. Tygodniowy wzrost metalu o ponad 3,4 proc. jest tego dowodem. Kurs 270 centów był bardzo blisko. Miedź umocnił osłabiony dolar, a także dobre dane z USA i przede wszystkim z Chin. Perspektywy dla surowca są jednak trudne do określenia i być może bieżący tydzień niewiele zmieni w jego notowaniachzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się