Lepiej po trudnym wtorku

numer 1704 - 20.04.2017Publicystyka

GIEŁDA Debiut Dino Polska z mocnymi obrotami. GPW na plusie. Europa także, choć to nic w porównaniu z wtorkowymi stratami. Rynki czekają na francuskie wybory.

We wtorek indeks Dow Jones nieco rozczarował i stracił ponad 0,5 proc. Ten sygnał znalazł odzwierciedlenie w Azji, gdzie notowania zamknęły się spadkiem indeksów. Pewnym wyjątkiem było zwyżkujące symbolicznie Tokio, co jednak niewiele zmieniło w ogólnym obrazie.

Europa po godzinie prezentowała się znacznie lepiej niż przedwczoraj, bo poza Londynem i Paryżem (wybory w obu krajach) w indeksach dominował zielony kolor. Jednak do nadrobienia wtorkowych strat droga była daleka. We wtorek Londyn stracił ponad 2 proc., a spadki w Paryżu czy Mediolanie też były wysokie.

Warszawa, która we wtorek o godz. 10 zyskała na wartości, nie miała dużych powodów do narzekań. WIG20 zyskiwał 0,5 proc., ale gorszy nastrój panował w grupie małych i średnich firm. Wydarzeniem poranka był debiut spółki Dino Polska. Debiut, jak to często bywa, był udany, bo walory po godzinie kosztowały o 10 proc. więcej niż w ofercie. Obroty wynosiły ponad 150 mln zł, co oczywiście czyniło z niej lidera aktywności.

W czołowej dwudziestce dobrze prezentowały się walory Lotosu i PGNiG. Zaledwie cztery spółki traciły na wartości, co zarazem pokazuje, że wzrosty na pozostałych nie były zbyt silne, czemu towarzyszyły niewielkie obrotyzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się