​Niezły czwartek po mocnej środzie

numer 1705 - 21.04.2017Gospodarka

GIEŁDA Europa do przodu. Warszawa także. Indeksy coraz wyżej. PZU z rocznym maksimum kursowym. Dino z mniejszymi, choć niemałymi obrotami. Dobre dane z krajowej gospodarki.

Nowy Jork ponownie ze spadkiem zakończył środowe notowania, a indeks Dow Jones znajduje się najniżej od dwóch miesięcy. Trudno się dziwić, że czwartek dla Europy nie zaczął się zbyt optymistycznie. DAX30, który już w środę był bardzo blisko spadku poniżej 12 tys., wczoraj na starcie notowań był już poniżej tej bariery. Na minusie rozpoczął dzień Mibtel tracący 0,3 proc. Pozostałe parkiety nie generowały tak jednoznacznego sygnału.

Warszawa po półgodzinie gry traciła 0,2 proc., co po superśrodzie, gdy WIG20 zyskał ponad 1,6 proc., nie generowało zbyt pesymistycznego sygnału.

Po godzinie Europa poprawiała swoje notowania. Nasz parkiet pozostawał na minusie, ale spadki w poszczególnych segmentach nie były zbyt silne. Także te walory, które zyskiwały, nie notowały wyraźnej poprawy cenowej. W czołowej dwudziestce żadna firma nie zyskiwała więcej niż 1 proc. Wczorajszy debiutant Dino Polska zyskiwał 0,2 proc., a aktywność, jak to często bywa, była już znacznie słabsza i obroty po godzinie wynosiły niecałe 5 mln złzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się