​Funt trzyma fason

numer 1705 - 21.04.2017Gospodarka

WALUTY Przed południem waluta brytyjska w formie. Także mocne euro. Dolar słaby. W drugiej części dnia dolar spisywał się lepiej. Spore wahania na antypodach.

Wtorek dla funta był dniem wyjątkowym. Waluta z Londynu zyskała wobec dolara ponad 2,2 proc., a wobec jena 1,6 proc. Theresa May umocniła walutę, bo niektórzy analitycy sugerują, że to pokerowe zagranie premier umocni nie tylko rządzących konserwatystów, ale także ułatwi brexit. Oczywiście jeśli wybory się odbędą 8 czerwca.

Funt przełamał poziom 1,28 dol., który w środę został już nadszarpnięty i waluta notowania zakończyła spadkiem. Jednak wczorajszy poranek to ponowne umocnienie i po godz. 9 za funta płacono nawet 1,283 dol., a to najwyżej od końca września.

Główna waluta rynku, czyli dolar, tym razem nie miał udanego początku. Euro umacniało się powyżej 1,07 dol., a frank zyskiwał prawie 0,3 proc. Jedynie jen był na minusie, ale po ostatnich wzrostach to nic zaskakującego. Wczoraj podano dane na temat marcowego japońskiego handlu zagranicznego. Wyraźna i wyższa, niż zakładano nadwyżka handlowa (choć słabsza niż w lutym) miała miejsce przy mocnym jenie. Kwiecień z perspektywy kursu wskazuje jednak na osłabienie tej dynamikizawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się