PZU trzyma indeks

numer 1726 - 18.05.2017GospodarkaGIEŁDA Znowu na minusie. Bardzo słaby sektor paliwowy. Banki bez rewelacji. Energetyka na minusie. Stopy procentowe bez zmian.

Kiepski giełdowy wtorek dla naszego parkietu znalazł niestety przedłużenie na otwarciu wczorajszych notowań. Po trzech kwadransach WIG20 tracił 0,5 proc., a pocieszeniem był fakt, że na samym otwarciu indeks był o ponad 10 punktów niżej. To sporo, a zważywszy, że pozostałe segmenty także były na minusie, obraz sesji już na starcie był nie najlepszy. Atmosferę elity GPW ratowało PZU drożejące powyżej 1,2 proc. i mające ponad 40-milionowe obroty, co jak na początek dnia było czymś zaskakującym.

Warszawska czerwień nie była wyjątkiem, bo kolor ten dominował praktycznie w całej Europie, co było odpowiedzią na notowania azjatyckich parkietów. DAX30 tracił ponad 0,4 proc. i zaledwie 10 proc. spółek tego indeksu zyskiwało na wartości. Najgorzej było w Mediolanie, gdzie spadek wynosił prawie 1 proc.

Po godz. 10.30 na rynku było już lepiej. Indeks WIG20 nie zmienił co prawda koloru, ale spadek został ograniczony do poziomu 0,3 proc. Był to de facto sukces jednej firmy, czyli drożejącego o ponad 2,2 proc. PZU. Wzrost ubezpieczyciela okraszony kolejnym rekordem to efekt wyników ekonomicznych i zaplanowanej na czerwiec finalizacji nabycia pakietu Pekaozawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się