​Kłopoty Trumpa z zawirowaniami na parkietach

numer 1727 - 19.05.2017Gospodarka

GIEŁDA Kiepska środa, a czwartek nie lepszy. Europa, w tym także GPW, na minusie. Teraz bardzo wiele zależy od Nowego Jorku.

Środowa sesja z fatalnym zakończeniem i mocnym spadkiem indeksów, głównie za sprawą sektorów paliwowego i górnictwa, pokazała, że gra się do końca. Jednak Warszawa nie była wyjątkiem, bo ten sam los spotkał europejskie parkiety. Winny tym razem był za Atlantykiem. Dow Jones dla sektora przemysłowego stracił bowiem ponad 1,6 proc., a DJTA ponad 3 proc. Sama sesja już na otwarciu sugerowała, że nie będzie dobrze, co uderzyło w Europę. Powody? Po raz kolejny polityka i kłopoty prezydenta Donalda Trumpa. Zaczęło się od dymisji szefa FBI, a obecnie mówi się nawet od impeachmencie prezydenta. Do tego droga daleka, ale niepokój pojawił się na rynkach nie tylko giełdowych.

Azja, która w środę niejako uchowała się przed zimnym wiatrem z Nowego Jorku, wczoraj zareagowała wyraźnym spadkiem, a Nikkei, podążając za DJIA, stracił 1,3 proc. Otwarcie Europy niestety nie było zbyt optymistyczne i widoczna była dominacja czerwonego koloru. Na tym tle WIG20 ze spadkiem o 0,07 proc. prezentował się przynajmniej na początku sesji bardzo dobrze, choć sam poranek wskazywał, że powinno być jednak lepiejzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się