Dolar w lepszej formie

numer 1727 - 19.05.2017Gospodarka

WALUTY Środa zmieniła los jena i poprawiła notowania euro. Wczorajsze odczyty poprawiły przynajmniej w części pozycję dolara. Złoty mocno na minusie, podobnie jak waluty regionu.

Kłopoty za oceanem wykorzystało euro, które we wtorek wyraźnie umocniło się do dolara. Wzrost o 0,7 proc. i silne przełamanie poziomu 1,11 dol. to spore wydarzenie i nawet czwartkowy poranny spadek o 0,3 proc. nie wpłynął zbyt mocno na sytuację głównej pary rynku.

O ile euro ma powody do zadowolenia, to relacja jena do dolara przedstawia się znacznie ciekawiej. W środę jen zyskał ponad 2,1 proc., co po części było także efektem lepszych japońskich danych ekonomicznych. W marcu produkcja przemysłowa wzrosła bowiem o 3,5 proc., co było lepszym rezultatem, niż zakładali analitycy. Dolar spadł do poziomu 110,5 JPY, co było najniższą wartością amerykańskiej waluty od końca maja. W czwartek po godz. 10 jen jednak tracił, ale jego spadek był symboliczny i wynosił 0,1 proc.

Brytyjska waluta w środę nie zareagowała tak jak inne, bo jej wzrost wobec dolara o 0,46 proc. nie był czymś szczególnymzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się