​Koniec dobrego tygodnia

numer 1728 - 20.05.2017GospodarkaSUROWCE Ropa trzyma kurs. Także metale szlachetne pozostawały na plusie. Nastrój nie najgorszy, ale kluczowy będzie przyszły tydzień.

Także na rynku surowcowym ostatnie wydarzenia odcisnęły swoje piętno. W czwartek ropa przeżywała spore wahania, ale z perspektywy producentów notowania zakończyły się dobrze, bo surowiec zyskał prawie 0,8 proc. Wczorajsze wczesne przedpołudnie to kontynuacja trendu wzrostowego i przebicie kursu 53 dol. To znak, że polityczne zawirowania szybko ustąpiły pozytywnym dla kursu informacjom o utrzymaniu ograniczenia produkcji. Ta odświeżana co jakiś czas kwestia w pewien sposób umacnia paliwo, pomaga temu także słabszy niż poprzednio dolar. Zdaniem analityków obecne zapasy są na świecie najwyższe od ponad pięciu lat i wynoszą ponad 3 mld baryłek. Obniżenie produkcji o mniej niż 2 mln baryłek dziennie nie wpłynie więc raczej na ich uszczuplenie, ale jak widać, mocno wpływa na bieżący kurs.

Powody do zadowolenia mają ci, którzy zainwestowali na początku tygodnia w złoto. Metal w czwartek przekroczył nawet poziom cenowy 1264 dolzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się