​Bez większych zmian w oczekiwaniu na OPEC

numer 1732 - 25.05.2017Gospodarka

SUROWCE Ropa po południu wyraźnie tańsza. Moody’s uderzył w miedź. Srebro w walce o 17 dol. Mocniejszy dolar nie osłabił złota.

Dla ropy dobry czas trwa. Wtorkowe osłabienie, przełamane w drugiej części dnia także z powodu spadających zapasów paliwa, pozwoliło na dodatni wynik pod koniec dnia. Środowe wczesne przedpołudnie było kontynuacją tego trendu. Ropa przebiła poziom 54,5 dol. i perspektywa powrotu do notowań z początku roku jest coraz bardziej realna.

Dla miedzi poziom 260 centów nadal wydawał się nieosiągalny. Poniedziałkowa i wtorkowa próba zakończyły się niepowodzeniem, a wczorajszy początek notowań to spadek surowca do poziomu poniżej 256 centów. W rezultacie o godz. 11 metal tracił ponad 1 proc. Analitycy tym razem byli zgodni i winą za tę sytuację obciążają Moody’s i Chiny. Agencja ratingowa po raz pierwszy od 25 lat obniżyła ocenę chińskiej gospodarki. Ta decyzja nie mogła pozostać niezauważona przez rynek, bo w perspektywie oznacza to ryzyko zmniejszonego tempa rozwoju kluczowego importera miedzizawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama