​Chłodniej w Warszawie, w Europie lepiej

numer 1774 - 14.07.2017GospodarkaGIEŁDA Na GPW mocna energetyka. W większości na plusie banki i górnictwo. Obroty wyraźnie słabsze. Europa znacznie lepiej. W Warszawie WIG mocniejszy od WIG20 i indeksu średnich firm.

Wyśmienita środa ze wzrostem WIG20 o ponad 1,9 proc. i sporymi, jak na ostatnie dni, obrotami (prawie miliard złotych) na pewno poprawiła nastroje inwestorom. Zwłaszcza że i europejskie parkiety zakończyły dzień na bardzo mocnym plusie, a wzrosty widoczne były także w Nowym Jorku.

Wczorajszy poranek przynajmniej na części parkietów był kontynuacją tego trendu, bo o godz. 10, czyli po godzinie gry, zarówno DAX30, jak i rynki w Londynie czy Paryżu zyskiwały na wartości. Poprawa indeksów nie była jednak zbyt silna, co wskazywało, że środowe ożywienie nie stało się początkiem trwałej zmiany. Niewiele parkietów traciło, ale wśród nich była GPW. Główny indeks notował zniżkę o 0,1 proc. Indeks całego parkietu był jednak na plusie, a swój wzrost zawdzięczał po części średnim spółkom, których wskaźnik zyskiwał na wartości. Po godzinie gry obroty na parkiecie przekraczały 130 mln zł, co wskazywało na mniejszą aktywność niż w środęzawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się