​Koniec tygodnia z małą aktywnością

numer 1775 - 15.07.2017GospodarkaGIEŁDA Warszawa na minusie. Europa blisko zera. Koniec tygodnia pod znakiem danych z USA. Na GPW słabo banki i sektor paliwowy.

Czwartek na GPW zakończył się na plusie i WIG20 znacząco oddalił się od poziomu 2300 pkt. Dobra koniunktura widoczna była także w Europie (poza Islandią i Szwecją). To wszystko wydawało się dobrym sygnałem na wczorajszy giełdowy poranek.

Wczorajsza sesja z pracującym pomimo święta narodowego Paryżem po godzinie gry nie generowała znaczących zmian indeksów. Zarówno DAX30, CAC40, jak i londyński wskaźnik były blisko poziomów zamknięcia. Warszawa wpisywała się w ten obraz z nieznacznie silniejszym odchyleniem dla WIG20, a bogatszy o dziesięć spółek wskaźnik notował już wyraźnie mniejszą zmianę. Po godzinie handlu w czołowej dwudziestce dominował jednak czerwony kolor, bo tylko cztery spółki zyskiwały na wartości. Ale spadki nie były znaczące, a największe (w wypadku JSW i Eurocash) tylko nieznacznie przekraczały poziom 1 proc. Grupa średnich firm sprawiała pod tym względem ciekawsze wrażenie, bo indeks zyskiwał ponad 0,2 proczawartość zablokowana

Autor: Rafał Grodowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się